1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
9 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Bootcamp Trio
(7:00AM-7:45AM)
Bootcamp Tuesday
(7:00AM-7:45AM)
C.I.T. Camp 2
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-3
(8:00AM-3:00PM)
Essentrics Tuesday
(8:50AM-9:45AM)
Essentrics Package
(8:50AM-9:45AM)
PreSch Camp-PKG 2-3
(9:00AM-11:30AM)
Lil' Movers w/parent
(9:00AM-9:45AM)
Tumbling & Stumbling
(9:45AM-10:30AM)
Yoga Fusion
(10:00AM-10:55AM)
Yoga Fusion/Tone
(10:00AM-10:55AM)
BOCCE 2019
(10:00AM-12:00PM)
Tumbling & Stumbling
(10:30AM-11:15AM)
Tai Chi - Adv 2day
(11:00AM-12:00PM)
Tai Chi - Adv 1day
(11:00AM-12:00PM)
Level I/Level II
(11:15AM-12:15PM)
Tai Chi-Adv/Int 1day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi-Adv/Int 2day
(12:00PM-1:00PM)
Body Wise
(1:00PM-2:00PM)
Tai Chi - Int-I 2day
(1:00PM-2:00PM)
Tai Chi - Int-I 1day
(1:00PM-2:00PM)
Low Impact Aerobics
(1:30PM-2:30PM)
Tai Chi - Int-II 1da
(2:00PM-3:00PM)
Tai Chi - Int-II 2da
(2:00PM-3:00PM)
Camp M-3 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Strength & Stretch
(6:00PM-7:00PM)
Pickup Field Hockey
(7:00PM-8:00PM)
10 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Camp M-3
(8:00AM-3:00PM)
C.I.T. Camp 2
(8:00AM-3:00PM)
Pickleball Beg Educ
(8:30AM-9:30AM)
Picklebal Beg 8:30 W
(8:30AM-9:30AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
Yoga
(9:00AM-10:30AM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
PreSch Camp-w2 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Picklebal Int 9:30 W
(9:30AM-10:30AM)
Triple Play - PKG
(9:30AM-10:30AM)
Triple Play - WED
(9:50AM-10:50AM)
PicklebalAdv 10:30 W
(10:30AM-11:30AM)
Senior Chair Yoga
(11:15AM-12:15PM)
Ballroom Line - INT
(12:05PM-1:00PM)
Ballroom Dance
(1:00PM-2:00PM)
Camp M-3 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Pee Wee Fit
(4:00PM-4:45PM)
Jr Tae Kwon Do
(5:30PM-8:30PM)
Yoga
(5:30PM-7:00PM)
Picklebal Int 6:00 W
(6:00PM-7:00PM)
Summer BB League
(6:00PM-9:00PM)
Tabata & Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
DoSo Improv #1
(6:15PM-7:15PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:30PM-8:30PM)
12 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Bootcamp Friday
(7:00AM-7:45AM)
Bootcamp Trio
(7:00AM-7:45AM)
C.I.T. Camp 2
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-3
(8:00AM-3:00PM)
Essentrics Friday
(8:30AM-9:25AM)
Yoga Tone
(8:30AM-9:30AM)
Picklebal Beg 8:30 F
(8:30AM-9:30AM)
Pickleball Beg Educ
(8:30AM-9:30AM)
Essentrics Package
(8:50AM-9:45AM)
PreSch Camp-w2 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Ballroom Line Dance
(9:00AM-10:00AM)
Triple Play - PKG
(9:30AM-10:30AM)
Picklebal Int 9:30 F
(9:30AM-10:30AM)
Triple Play - FRI
(9:30AM-10:30AM)
Yoga Fusion/Tone
(10:00AM-10:55AM)
Yoga
(10:00AM-11:30AM)
PicklebalAdv 10:30 F
(10:30AM-11:30AM)
Tai Chi - Adv 1day
(11:00AM-12:00PM)
Tai Chi - Adv 2day
(11:00AM-12:00PM)
Tai Chi-Adv/Int 1day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi-Adv/Int 2day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi - Int-I 1day
(1:00PM-2:00PM)
DUPLICATE BRIDGE
(1:00PM-4:40PM)
Tai Chi - Int-I 2day
(1:00PM-2:00PM)
Low Impact Aerobics
(1:30PM-2:30PM)
Tai Chi - Int-II 1da
(2:00PM-3:00PM)
Tai Chi - Int-II 2da
(2:00PM-3:00PM)
Camp M-3 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Friday - SS&Cardio
(4:45PM-5:45PM)
15 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Camp M-3
(8:00AM-3:00PM)
C.I.T. Camp 2
(8:00AM-3:00PM)
Strength, Stretch, C
(8:00AM-8:45AM)
Picklebal Int 8:15 M
(8:15AM-9:15AM)
Picklebal Beg 8:30 M
(8:30AM-9:30AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
Yoga
(9:00AM-10:30AM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
PreSch Camp-w2 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Girls Field Hockey
(9:00AM-11:00AM)
Cool-ology Camp
(9:00AM-11:30AM)
Picklebal Int 9:30 M
(9:30AM-10:30AM)
Pee Wee Tennis
(10:15AM-11:00AM)
PicklebalAdv 10:30 M
(10:30AM-11:30AM)
Chair Yoga
(10:45AM-12:00PM)
Pee Wee Wiffle Ball
(11:00AM-11:45AM)
Picklebal Adv 1:00 M
(1:00PM-2:00PM)
Hula
(1:30PM-2:30PM)
Camp M-3 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Jr Tae Kwon Do
(5:30PM-8:30PM)
Yoga
(5:30PM-7:00PM)
Tabata
(6:00PM-7:00PM)
Picklebal Adv 6:00 M
(6:00PM-7:00PM)
Tabata & Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:30PM-8:30PM)
16 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Bootcamp Trio
(7:00AM-7:45AM)
Bootcamp Tuesday
(7:00AM-7:45AM)
C.I.T. Camp 2
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-3
(8:00AM-3:00PM)
Mobility and Flexibi
(8:30AM-9:30AM)
Essentrics Tuesday
(8:50AM-9:45AM)
Essentrics Package
(8:50AM-9:45AM)
Girls Field Hockey
(9:00AM-11:00AM)
PreSch Camp-PKG 2-3
(9:00AM-11:30AM)
Lil' Movers w/parent
(9:00AM-9:45AM)
Cool-ology Camp
(9:00AM-11:30AM)
Tumbling & Stumbling
(9:45AM-10:30AM)
Yoga Fusion
(10:00AM-10:55AM)
BOCCE 2019
(10:00AM-12:00PM)
Yoga Fusion/Tone
(10:00AM-10:55AM)
Tumbling & Stumbling
(10:30AM-11:15AM)
Tai Chi - Adv 2day
(11:00AM-12:00PM)
Tai Chi - Adv 1day
(11:00AM-12:00PM)
Level I/Level II
(11:15AM-12:15PM)
Tai Chi-Adv/Int 1day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi-Adv/Int 2day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi - Int-I 1day
(1:00PM-2:00PM)
Tai Chi - Int-I 2day
(1:00PM-2:00PM)
Body Wise
(1:00PM-2:00PM)
Low Impact Aerobics
(1:30PM-2:30PM)
Tai Chi - Int-II 1da
(2:00PM-3:00PM)
Tai Chi - Int-II 2da
(2:00PM-3:00PM)
Camp M-3 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Strength & Stretch
(6:00PM-7:00PM)
Pickup Field Hockey
(7:00PM-8:00PM)
Zumba
(7:00PM-8:00PM)
17 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Camp M-3
(8:00AM-3:00PM)
C.I.T. Camp 2
(8:00AM-3:00PM)
Picklebal Beg 8:30 W
(8:30AM-9:30AM)
Pickleball Beg Educ
(8:30AM-9:30AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
Yoga
(9:00AM-10:30AM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
PreSch Camp-w2 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Cool-ology Camp
(9:00AM-11:30AM)
Girls Field Hockey
(9:00AM-11:00AM)
Picklebal Int 9:30 W
(9:30AM-10:30AM)
Triple Play - PKG
(9:30AM-10:30AM)
Triple Play - WED
(9:50AM-10:50AM)
PicklebalAdv 10:30 W
(10:30AM-11:30AM)
Senior Chair Yoga
(11:15AM-12:15PM)
Ballroom Line - INT
(12:05PM-1:00PM)
Ballroom Dance
(1:00PM-2:00PM)
Camp M-3 After Care
(3:00PM-5:30PM)
DoSo Elem #2 7-9
(3:30PM-4:30PM)
Pee Wee Fit
(4:00PM-4:45PM)
DoSo Elem #2 10+
(4:45PM-5:45PM)
Jr Tae Kwon Do
(5:30PM-8:30PM)
Yoga
(5:30PM-7:00PM)
Picklebal Int 6:00 W
(6:00PM-7:00PM)
Summer BB League
(6:00PM-9:00PM)
Tabata & Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
DoSo Improv #1
(6:15PM-7:15PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:30PM-8:30PM)
19 Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Bootcamp Friday
(7:00AM-7:45AM)
Bootcamp Trio
(7:00AM-7:45AM)
C.I.T. Camp 2
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-3
(8:00AM-3:00PM)
Yoga Tone
(8:30AM-9:30AM)
Picklebal Beg 8:30 F
(8:30AM-9:30AM)
Essentrics Friday
(8:30AM-9:25AM)
Pickleball Beg Educ
(8:30AM-9:30AM)
Essentrics Package
(8:50AM-9:45AM)
Cool-ology Camp
(9:00AM-11:30AM)
PreSch Camp-w2 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Girls Field Hockey
(9:00AM-11:00AM)
Ballroom Line Dance
(9:00AM-10:00AM)
Triple Play - FRI
(9:30AM-10:30AM)
Triple Play - PKG
(9:30AM-10:30AM)
Picklebal Int 9:30 F
(9:30AM-10:30AM)
Yoga Fusion/Tone
(10:00AM-10:55AM)
Yoga
(10:00AM-11:30AM)
PicklebalAdv 10:30 F
(10:30AM-11:30AM)
Tai Chi - Adv 2day
(11:00AM-12:00PM)
Tai Chi - Adv 1day
(11:00AM-12:00PM)
Tai Chi-Adv/Int 1day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi-Adv/Int 2day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi - Int-I 1day
(1:00PM-2:00PM)
DUPLICATE BRIDGE
(1:00PM-4:40PM)
Tai Chi - Int-I 2day
(1:00PM-2:00PM)
Low Impact Aerobics
(1:30PM-2:30PM)
Tai Chi - Int-II 2da
(2:00PM-3:00PM)
Tai Chi - Int-II 1da
(2:00PM-3:00PM)
Camp M-3 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Friday - SS&Cardio
(4:45PM-5:45PM)
22 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Camp M-4
(8:00AM-3:00PM)
Get Out Way Out 5
(8:00AM-3:00PM)
C.I.T. Camp 3
(8:00AM-3:00PM)
Strength, Stretch, C
(8:00AM-8:45AM)
Picklebal Int 8:15 M
(8:15AM-9:15AM)
Picklebal Beg 8:30 M
(8:30AM-9:30AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
Aspiring Young Eng
(9:00AM-12:00PM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Swim Level 2
(9:00AM-9:30AM)
PreSch Camp-w3 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Yoga
(9:00AM-10:30AM)
Red Ball 4-7
(9:00AM-9:55AM)
Picklebal Int 9:30 M
(9:30AM-10:30AM)
Limelite AcroHipHop1
(9:30AM-11:30AM)
Swim Level 3/4
(9:35AM-10:05AM)
Orange Ball 8-10
(10:00AM-10:55AM)
Swim PreSch 4/5-yrs
(10:10AM-10:40AM)
Pee Wee Tennis
(10:15AM-11:00AM)
PicklebalAdv 10:30 M
(10:30AM-11:30AM)
Chair Yoga
(10:45AM-12:00PM)
Swim Level 1
(10:45AM-11:15AM)
Green/Yellow 11-16
(11:00AM-11:55AM)
Pee Wee Wiffle Ball
(11:00AM-11:45AM)
Swim PreSch 6mos-3yr
(11:25AM-11:55AM)
Limelite AcroHipHop2
(11:30AM-1:30PM)
Picklebal Adv 1:00 M
(1:00PM-2:00PM)
Aspiring Young Eng
(1:00PM-4:00PM)
Hula
(1:30PM-2:30PM)
GOWO-5 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Camp M-4 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Yoga
(5:30PM-7:00PM)
Swim Level 1
(5:30PM-6:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(5:30PM-8:30PM)
Picklebal Adv 6:00 M
(6:00PM-7:00PM)
Tabata
(6:00PM-7:00PM)
Tabata & Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
Swim Level 3/4
(6:05PM-6:35PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:30PM-8:30PM)
Swim Level 5/6
(6:40PM-7:10PM)
23 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Bootcamp Tuesday
(7:00AM-7:45AM)
Bootcamp Trio
(7:00AM-7:45AM)
C.I.T. Camp 3
(8:00AM-3:00PM)
Get Out Way Out 5
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-4
(8:00AM-3:00PM)
Mobility and Flexibi
(8:30AM-9:30AM)
Essentrics Tuesday
(8:50AM-9:45AM)
Essentrics Package
(8:50AM-9:45AM)
Swim Level 2
(9:00AM-9:30AM)
Aspiring Young Eng
(9:00AM-12:00PM)
Red Ball 4-7
(9:00AM-9:55AM)
Lil' Movers w/parent
(9:00AM-9:45AM)
PreSch Camp-PKG 2-3
(9:00AM-11:30AM)
PreSch Camp-wk3 2-3
(9:00AM-11:30AM)
Swim Level 3/4
(9:35AM-10:05AM)
Tumbling & Stumbling
(9:45AM-10:30AM)
BOCCE 2019
(10:00AM-12:00PM)
Yoga Fusion
(10:00AM-10:55AM)
Yoga Fusion/Tone
(10:00AM-10:55AM)
Orange Ball 8-10
(10:00AM-10:55AM)
Swim PreSch 4/5-yrs
(10:10AM-10:40AM)
Tumbling & Stumbling
(10:30AM-11:15AM)
Swim Level 1
(10:45AM-11:15AM)
Tai Chi - Adv 1day
(11:00AM-12:00PM)
Tai Chi - Adv 2day
(11:00AM-12:00PM)
Green/Yellow 11-16
(11:00AM-11:55AM)
Level I/Level II
(11:15AM-12:15PM)
Swim PreSch 6mos-3yr
(11:25AM-11:55AM)
Tai Chi-Adv/Int 1day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi-Adv/Int 2day
(12:00PM-1:00PM)
Body Wise
(1:00PM-2:00PM)
Tai Chi - Int-I 2day
(1:00PM-2:00PM)
Tai Chi - Int-I 1day
(1:00PM-2:00PM)
Aspiring Young Eng
(1:00PM-4:00PM)
Low Impact Aerobics
(1:30PM-2:30PM)
Tai Chi - Int-II 1da
(2:00PM-3:00PM)
Tai Chi - Int-II 2da
(2:00PM-3:00PM)
GOWO-5 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Camp M-4 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Swim Level 1
(5:30PM-6:00PM)
Strength & Stretch
(6:00PM-7:00PM)
Swim Level 3/4
(6:05PM-6:35PM)
Swim Level 5/6
(6:40PM-7:10PM)
Pickup Field Hockey
(7:00PM-8:00PM)
Zumba
(7:00PM-8:00PM)
24 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
C.I.T. Camp 3
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-4
(8:00AM-3:00PM)
Get Out Way Out 5
(8:00AM-3:00PM)
Picklebal Beg 8:30 W
(8:30AM-9:30AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
PreSch Camp-w3 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Aspiring Young Eng
(9:00AM-12:00PM)
Yoga
(9:00AM-10:30AM)
Red Ball 4-7
(9:00AM-9:55AM)
Swim Level 2
(9:00AM-9:30AM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Limelite AcroHipHop1
(9:30AM-11:30AM)
Picklebal Int 9:30 W
(9:30AM-10:30AM)
Triple Play - PKG
(9:30AM-10:30AM)
Swim Level 3/4
(9:35AM-10:05AM)
Triple Play - WED
(9:50AM-10:50AM)
Orange Ball 8-10
(10:00AM-10:55AM)
Swim PreSch 4/5-yrs
(10:10AM-10:40AM)
PicklebalAdv 10:30 W
(10:30AM-11:30AM)
MYSTERY I C 7/24
(10:45AM-3:30PM)
Swim Level 1
(10:45AM-11:15AM)
Green/Yellow 11-16
(11:00AM-11:55AM)
Senior Chair Yoga
(11:15AM-12:15PM)
Swim PreSch 6mos-3yr
(11:25AM-11:55AM)
Limelite AcroHipHop2
(11:30AM-1:30PM)
Ballroom Line - INT
(12:05PM-1:00PM)
Aspiring Young Eng
(1:00PM-4:00PM)
Ballroom Dance
(1:00PM-2:00PM)
Camp M-4 After Care
(3:00PM-5:30PM)
GOWO-5 After Care
(3:00PM-5:30PM)
DoSo Elem #2 7-9
(3:30PM-4:30PM)
Pee Wee Fit
(4:00PM-4:45PM)
DoSo Elem #2 10+
(4:45PM-5:45PM)
Jr Tae Kwon Do
(5:30PM-8:30PM)
Yoga
(5:30PM-7:00PM)
Swim Level 1
(5:30PM-6:00PM)
Picklebal Int 6:00 W
(6:00PM-7:00PM)
Summer BB League
(6:00PM-9:00PM)
Tabata & Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
Swim Level 3/4
(6:05PM-6:35PM)
DoSo Improv #1
(6:15PM-7:15PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:30PM-8:30PM)
Swim Level 5/6
(6:40PM-7:10PM)
25 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Bootcamp Trio
(7:00AM-7:45AM)
Bootcamp Thursday
(7:00AM-7:45AM)
C.I.T. Camp 3
(8:00AM-3:00PM)
Get Out Way Out 5
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-4
(8:00AM-3:00PM)
Strength, Stretch, C
(8:00AM-8:45AM)
Sculpt & Tone
(8:50AM-9:45AM)
PreSch Camp-wk3 2-3
(9:00AM-11:30AM)
Swim Level 2
(9:00AM-9:30AM)
Aspiring Young Eng
(9:00AM-12:00PM)
Lil' Movers w/parent
(9:00AM-9:45AM)
PreSch Camp-PKG 2-3
(9:00AM-11:30AM)
Red Ball 4-7
(9:00AM-9:55AM)
Swim Level 3/4
(9:35AM-10:05AM)
Tumbling & Stumbling
(9:45AM-10:30AM)
Yoga
(10:00AM-11:30AM)
Orange Ball 8-10
(10:00AM-10:55AM)
Swim PreSch 4/5-yrs
(10:10AM-10:40AM)
Level I/Level II
(10:30AM-11:30AM)
Swim Level 1
(10:45AM-11:15AM)
Green/Yellow 11-16
(11:00AM-11:55AM)
Swim PreSch 6mos-3yr
(11:25AM-11:55AM)
Body Wise
(1:00PM-2:00PM)
Aspiring Young Eng
(1:00PM-4:00PM)
Camp M-4 After Care
(3:00PM-5:30PM)
GOWO-5 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Swim Level 1
(5:30PM-6:00PM)
Yoga
(5:30PM-7:00PM)
Strength & Stretch
(6:00PM-7:00PM)
Summer BB League
(6:00PM-9:00PM)
Swim Level 3/4
(6:05PM-6:35PM)
Swim Level 5/6
(6:40PM-7:10PM)
26 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Bootcamp Friday
(7:00AM-7:45AM)
Bootcamp Trio
(7:00AM-7:45AM)
C.I.T. Camp 3
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-4
(8:00AM-3:00PM)
Essentrics Friday
(8:30AM-9:25AM)
Picklebal Beg 8:30 F
(8:30AM-9:30AM)
Yoga Tone
(8:30AM-9:30AM)
Essentrics Package
(8:50AM-9:45AM)
Swim Level 2
(9:00AM-9:30AM)
PreSch Camp-w3 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Ballroom Line Dance
(9:00AM-10:00AM)
Aspiring Young Eng
(9:00AM-12:00PM)
Triple Play - PKG
(9:30AM-10:30AM)
Triple Play - FRI
(9:30AM-10:30AM)
Picklebal Int 9:30 F
(9:30AM-10:30AM)
Swim Level 3/4
(9:35AM-10:05AM)
Yoga
(10:00AM-11:30AM)
Yoga Fusion/Tone
(10:00AM-10:55AM)
Swim PreSch 4/5-yrs
(10:10AM-10:40AM)
PicklebalAdv 10:30 F
(10:30AM-11:30AM)
Swim Level 1
(10:45AM-11:15AM)
Tai Chi - Adv 1day
(11:00AM-12:00PM)
Tai Chi - Adv 2day
(11:00AM-12:00PM)
Swim PreSch 6mos-3yr
(11:25AM-11:55AM)
Tai Chi-Adv/Int 2day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi-Adv/Int 1day
(12:00PM-1:00PM)
Aspiring Young Eng
(1:00PM-4:00PM)
DUPLICATE BRIDGE
(1:00PM-4:40PM)
Tai Chi - Int-I 2day
(1:00PM-2:00PM)
Tai Chi - Int-I 1day
(1:00PM-2:00PM)
Low Impact Aerobics
(1:30PM-2:30PM)
Tai Chi - Int-II 2da
(2:00PM-3:00PM)
Tai Chi - Int-II 1da
(2:00PM-3:00PM)
Camp M-4 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Friday - SS&Cardio
(4:45PM-5:45PM)
Swim Level 1
(5:30PM-6:00PM)
Swim Level 3/4
(6:05PM-6:35PM)
Swim Level 5/6
(6:40PM-7:10PM)
29 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Camp M-4
(8:00AM-3:00PM)
C.I.T. Camp 3
(8:00AM-3:00PM)
Get Out Way Out 6
(8:00AM-3:00PM)
Strength, Stretch, C
(8:00AM-8:45AM)
Picklebal Int 8:15 M
(8:15AM-9:15AM)
Picklebal Beg 8:30 M
(8:30AM-9:30AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
Yoga
(9:00AM-10:30AM)
Build Your Athlete
(9:00AM-12:00PM)
Swim Level 2
(9:00AM-9:30AM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
PreSch Camp-w3 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Red Ball 4-7
(9:00AM-9:55AM)
Limelite AcroHipHop1
(9:30AM-11:30AM)
Picklebal Int 9:30 M
(9:30AM-10:30AM)
Swim Level 3/4
(9:35AM-10:05AM)
Orange Ball 8-10
(10:00AM-10:55AM)
Swim PreSch 4/5-yrs
(10:10AM-10:40AM)
Pee Wee Tennis
(10:15AM-11:00AM)
PicklebalAdv 10:30 M
(10:30AM-11:30AM)
Chair Yoga
(10:45AM-12:00PM)
Swim Level 1
(10:45AM-11:15AM)
Pee Wee Wiffle Ball
(11:00AM-11:45AM)
Green/Yellow 11-16
(11:00AM-11:55AM)
Swim PreSch 6mos-3yr
(11:25AM-11:55AM)
Limelite AcroHipHop2
(11:30AM-1:30PM)
Picklebal Adv 1:00 M
(1:00PM-2:00PM)
Hula
(1:30PM-2:30PM)
Camp M-4 After Care
(3:00PM-5:30PM)
GOWO-6 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Yoga
(5:30PM-7:00PM)
Swim Level 1
(5:30PM-6:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(5:30PM-8:30PM)
Tabata
(6:00PM-7:00PM)
Picklebal Adv 6:00 M
(6:00PM-7:00PM)
Tabata & Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
Swim Level 3/4
(6:05PM-6:35PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:30PM-8:30PM)
Swim Level 5/6
(6:40PM-7:10PM)
30 Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Bootcamp Trio
(7:00AM-7:45AM)
Bootcamp Tuesday
(7:00AM-7:45AM)
C.I.T. Camp 3
(8:00AM-3:00PM)
Get Out Way Out 6
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-4
(8:00AM-3:00PM)
Mobility and Flexibi
(8:30AM-9:30AM)
Essentrics Tuesday
(8:50AM-9:45AM)
Essentrics Package
(8:50AM-9:45AM)
Swim Level 2
(9:00AM-9:30AM)
Build Your Athlete
(9:00AM-12:00PM)
Red Ball 4-7
(9:00AM-9:55AM)
Lil' Movers w/parent
(9:00AM-9:45AM)
PreSch Camp-wk3 2-3
(9:00AM-11:30AM)
PreSch Camp-PKG 2-3
(9:00AM-11:30AM)
Swim Level 3/4
(9:35AM-10:05AM)
Tumbling & Stumbling
(9:45AM-10:30AM)
Yoga Fusion/Tone
(10:00AM-10:55AM)
BOCCE 2019
(10:00AM-12:00PM)
Orange Ball 8-10
(10:00AM-10:55AM)
Yoga Fusion
(10:00AM-10:55AM)
Swim PreSch 4/5-yrs
(10:10AM-10:40AM)
LB AQUA RESTAURANT
(10:15AM-3:00PM)
Tumbling & Stumbling
(10:30AM-11:15AM)
Swim Level 1
(10:45AM-11:15AM)
Green/Yellow 11-16
(11:00AM-11:55AM)
Tai Chi - Adv 2day
(11:00AM-12:00PM)
Tai Chi - Adv 1day
(11:00AM-12:00PM)
Level I/Level II
(11:15AM-12:15PM)
Swim PreSch 6mos-3yr
(11:25AM-11:55AM)
Tai Chi-Adv/Int 1day
(12:00PM-1:00PM)
Tai Chi-Adv/Int 2day
(12:00PM-1:00PM)
Body Wise
(1:00PM-2:00PM)
Tai Chi - Int-I 2day
(1:00PM-2:00PM)
Tai Chi - Int-I 1day
(1:00PM-2:00PM)
Low Impact Aerobics
(1:30PM-2:30PM)
Tai Chi - Int-II 2da
(2:00PM-3:00PM)
Tai Chi - Int-II 1da
(2:00PM-3:00PM)
GOWO-6 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Camp M-4 After Care
(3:00PM-5:30PM)
Swim Level 1
(5:30PM-6:00PM)
Strength & Stretch
(6:00PM-7:00PM)
Swim Level 3/4
(6:05PM-6:35PM)
Swim Level 5/6
(6:40PM-7:10PM)
Pickup Field Hockey
(7:00PM-8:00PM)
Zumba
(7:00PM-8:00PM)
31 Senior 55+/Veteran
(12:00AM)
Seasonal Beach Pass
(12:00AM)
Get Out Way Out 6
(8:00AM-3:00PM)
Camp M-4
(8:00AM-3:00PM)
C.I.T. Camp 3
(8:00AM-3:00PM)
Picklebal Beg 8:30 W
(8:30AM-9:30AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
PreSch Camp-PKG 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Yoga
(9:00AM-10:30AM)
Red Ball 4-7
(9:00AM-9:55AM)
Swim Level 2
(9:00AM-9:30AM)
Build Your Athlete
(9:00AM-12:00PM)
PreSch Camp-w3 3.5+
(9:00AM-1:00PM)
Triple Play - PKG
(9:30AM-10:30AM)
Limelite AcroHipHop1
(9:30AM-11:30AM)
Picklebal Int 9:30 W
(9:30AM-10:30AM)
Swim Level 3/4
(9:35AM-10:05AM)
Triple Play - WED
(9:50AM-10:50AM)
Orange Ball 8-10
(10:00AM-10:55AM)
Swim PreSch 4/5-yrs
(10:10AM-10:40AM)
PicklebalAdv 10:30 W
(10:30AM-11:30AM)
Swim Level 1
(10:45AM-11:15AM)
Green/Yellow 11-16
(11:00AM-11:55AM)
Senior Chair Yoga
(11:15AM-12:15PM)
Swim PreSch 6mos-3yr
(11:25AM-11:55AM)
Limelite AcroHipHop2
(11:30AM-1:30PM)
Ballroom Line - INT
(12:05PM-1:00PM)
Ballroom Dance
(1:00PM-2:00PM)
Camp M-4 After Care
(3:00PM-5:30PM)
GOWO-6 After Care
(3:00PM-5:30PM)
DoSo Elem #2 7-9
(3:30PM-4:30PM)
Pee Wee Fit
(4:00PM-4:45PM)
DoSo Elem #2 10+
(4:45PM-5:45PM)
Swim Level 1
(5:30PM-6:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(5:30PM-8:30PM)
Yoga
(5:30PM-7:00PM)
Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
Tabata & Kickboxing
(6:00PM-7:00PM)
Picklebal Int 6:00 W
(6:00PM-7:00PM)
Summer BB League
(6:00PM-9:00PM)
Swim Level 3/4
(6:05PM-6:35PM)
DoSo Improv #2
(6:15PM-7:15PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:30PM-8:30PM)
Swim Level 5/6
(6:40PM-7:10PM)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.