1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
 
 
 
 
7 SSILLMembership18-19
(12:00AM)
Bootcamp Package
(7:00AM-7:45AM)
Cardio Step
(7:00AM-7:45AM)
Strength, Stretch, C
(8:00AM-8:45AM)
Strength,Stretch,Car
(8:00AM-8:45AM)
Sculpt & Tone
(8:50AM-9:45AM)
Two Without You
(9:30AM-11:30AM)
Two's w/o You Pckg
(9:30AM-11:30AM)
Lil' Movers w/parent
(9:30AM-10:15AM)
Tumbling & Stumbling
(10:15AM-11:00AM)
Lil Movers w/ Parent
(11:00AM-11:45AM)
Oil Painting -12:30
(12:30PM-2:00PM)
Body Wise
(1:00PM-2:00PM)
Tumbling & Stumbling
(3:00PM-3:45PM)
Oil Painting - 3:00
(3:00PM-4:30PM)
Irish Step Beginner
(3:45PM-4:45PM)
Movers & Shakers
(3:45PM-4:45PM)
Engineering Package
(4:00PM-6:00PM)
Irish Step Beg/Int
(4:45PM-5:45PM)
Level I
(4:45PM-5:45PM)
Wrestling (K-3)
(5:15PM-6:00PM)
Yoga PM - THURS
(5:30PM-7:00PM)
Level II
(5:45PM-6:45PM)
Strength & Stretch
(6:00PM-7:00PM)
Wrestling (4-6)
(6:00PM-7:00PM)
11 SSILLMembership18-19
(12:00AM)
Strength,Stretch,Car
(8:00AM-8:45AM)
Strength, Stretch, C
(8:00AM-8:45AM)
Pickleball Int
(8:15AM-9:15AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
Yoga AM MON
(9:00AM-10:30AM)
Pickleball Beg/Int
(9:15AM-10:15AM)
Pickleball Int/Adv
(10:15AM-11:15AM)
French Conversation
(10:30AM-11:30AM)
Chair Yoga
(10:45AM-12:00PM)
Toddler Sensory/Scie
(11:00AM-12:00PM)
Strategic Pickleball
(12:30PM-1:30PM)
Toddler Time Art
(12:30PM-1:30PM)
Pickleball Adv
(1:00PM-2:00PM)
Hula
(1:30PM-2:30PM)
Water Strides MON
(1:30PM-2:30PM)
Sizzling Science
(4:00PM-5:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(4:30PM-5:30PM)
Wrestling (K-3)
(5:15PM-6:00PM)
Yoga PM - MON
(5:30PM-7:00PM)
Wrestling (4-6)
(6:00PM-7:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:00PM-7:00PM)
Tabata
(6:00PM-7:00PM)
Tabata
(6:00PM-7:00PM)
Men's Basketball Mon
(7:00PM-9:00PM)
Adult Women's Volley
(7:00PM-10:00PM)
14 SSILLMembership18-19
(12:00AM)
Bootcamp Package
(7:00AM-7:45AM)
Cardio Step
(7:00AM-7:45AM)
Strength, Stretch, C
(8:00AM-8:45AM)
Strength,Stretch,Car
(8:00AM-8:45AM)
Sculpt & Tone
(8:50AM-9:45AM)
Two Without You
(9:30AM-11:30AM)
Two's w/o You Pckg
(9:30AM-11:30AM)
Lil' Movers w/parent
(9:30AM-10:15AM)
Tumbling & Stumbling
(10:15AM-11:00AM)
Lil Movers w/ Parent
(11:00AM-11:45AM)
Oil Painting -12:30
(12:30PM-2:00PM)
Body Wise
(1:00PM-2:00PM)
Tumbling & Stumbling
(3:00PM-3:45PM)
Oil Painting - 3:00
(3:00PM-4:30PM)
Irish Step Beginner
(3:45PM-4:45PM)
Movers & Shakers
(3:45PM-4:45PM)
Engineering Package
(4:00PM-6:00PM)
Irish Step Beg/Int
(4:45PM-5:45PM)
Level I
(4:45PM-5:45PM)
Wrestling (K-3)
(5:15PM-6:00PM)
Yoga PM - THURS
(5:30PM-7:00PM)
Level II
(5:45PM-6:45PM)
Strength & Stretch
(6:00PM-7:00PM)
Wrestling (4-6)
(6:00PM-7:00PM)
20 SSILLMembership18-19
(12:00AM)
Pickleball Int/Adv
(8:00AM-9:00AM)
Strength,Stretch,Car
(8:00AM-8:45AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
Yoga AM WED
(9:00AM-10:30AM)
Pickleball Beg/Int
(9:00AM-10:00AM)
Two Without You
(9:30AM-11:30AM)
Two's w/o You Pckg
(9:30AM-11:30AM)
Teddy Bear I - Wed
(9:30AM-10:15AM)
Triple Play
(9:50AM-10:50AM)
Triple Play Wed
(9:50AM-10:50AM)
Teddy Bear II - Wed
(10:30AM-11:15AM)
Strength&Stretch AD
(11:00AM-12:00PM)
Pickleball GRSC
(12:00PM-1:00PM)
AARP 2/20
(12:30PM-4:30PM)
Ballroom Dance
(1:00PM-2:00PM)
Water Strides WED
(1:30PM-2:30PM)
Pee Wee Tennis
(1:45PM-2:30PM)
Junior Tennis 11-13
(3:30PM-4:30PM)
Engineering Package
(4:00PM-6:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(4:30PM-5:30PM)
Yoga PM - WED
(5:30PM-7:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:00PM-7:00PM)
Tabata
(6:00PM-7:00PM)
Tabata
(6:00PM-7:00PM)
Pickleball Beg/Int
(6:00PM-7:00PM)
Adult Cardio Tennis
(8:00PM-9:00PM)
21 SSILLMembership18-19
(12:00AM)
Bootcamp Package
(7:00AM-7:45AM)
Cardio Step
(7:00AM-7:45AM)
Strength, Stretch, C
(8:00AM-8:45AM)
Strength,Stretch,Car
(8:00AM-8:45AM)
Sculpt & Tone
(8:50AM-9:45AM)
Two Without You
(9:30AM-11:30AM)
Two's w/o You Pckg
(9:30AM-11:30AM)
Lil' Movers w/parent
(9:30AM-10:15AM)
Tumbling & Stumbling
(10:15AM-11:00AM)
Lil Movers w/ Parent
(11:00AM-11:45AM)
Oil Painting -12:30
(12:30PM-2:00PM)
Body Wise
(1:00PM-2:00PM)
Tumbling & Stumbling
(3:00PM-3:45PM)
Oil Painting - 3:00
(3:00PM-4:30PM)
Irish Step Beginner
(3:45PM-4:45PM)
Movers & Shakers
(3:45PM-4:45PM)
Engineering Package
(4:00PM-6:00PM)
Irish Step Beg/Int
(4:45PM-5:45PM)
Level I
(4:45PM-5:45PM)
Wrestling (K-3)
(5:15PM-6:00PM)
Yoga PM - THURS
(5:30PM-7:00PM)
Level II
(5:45PM-6:45PM)
Strength & Stretch
(6:00PM-7:00PM)
Wrestling (4-6)
(6:00PM-7:00PM)
27 SSILLMembership18-19
(12:00AM)
Strength,Stretch,Car
(8:00AM-8:45AM)
Pickleball Int/Adv
(8:00AM-9:00AM)
Cardio Tone
(8:50AM-9:45AM)
Yoga AM WED
(9:00AM-10:30AM)
Pickleball Beg/Int
(9:00AM-10:00AM)
Two Without You
(9:30AM-11:30AM)
Teddy Bear I - Wed
(9:30AM-10:15AM)
Two's w/o You Pckg
(9:30AM-11:30AM)
Let's Get Messy
(9:45AM-10:30AM)
Triple Play
(9:50AM-10:50AM)
Triple Play Wed
(9:50AM-10:50AM)
Teddy Bear II - Wed
(10:30AM-11:15AM)
Strength&Stretch AD
(11:00AM-12:00PM)
Pickleball GRSC
(12:00PM-1:00PM)
Ballroom Dance
(1:00PM-2:00PM)
Water Strides WED
(1:30PM-2:30PM)
Kids,Kritters,Crafts
(1:45PM-2:30PM)
Pee Wee Tennis
(1:45PM-2:30PM)
Junior Tennis 11-13
(3:30PM-4:30PM)
S.T.E.A.M. Trains
(4:00PM-6:00PM)
Engineering Package
(4:00PM-6:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(4:30PM-5:30PM)
Yoga PM - WED
(5:30PM-7:00PM)
Jr Tae Kwon Do
(6:00PM-7:00PM)
Tabata
(6:00PM-7:00PM)
Tabata
(6:00PM-7:00PM)
Pickleball Beg/Int
(6:00PM-7:00PM)
Adult Cardio Tennis
(8:00PM-9:00PM)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.